Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zamkną przejazd pod wiaduktem na ul. Szczecińskiej. Kierowcy na Pomorzu się wściekną, ale wyboru nie mają. To musisz wiedzieć

Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Przejazd pod wiaduktem na ul. Szczecińskiej zamknięty od 6 maja. Kierowców czekają miesiące utrudnień
Przejazd pod wiaduktem na ul. Szczecińskiej zamknięty od 6 maja. Kierowców czekają miesiące utrudnień Krzysztof Głowinkowski
Zamknięcie przejazdu pod wiaduktem na ul. Szczecińskiej już od 6 maja zwiastuje znaczące utrudnienia dla mieszkańców Słupska i okolic. Przed nami miesiące prac budowlanych, które wpłyną na codzienne przemieszczanie się. Zakończenie wszystkich prac budowlanych w ramach projektu planowane jest w 2026 r. Wartość robót to blisko 562 mln zł.

Prace rozbiórkowe wiaduktu na ul. Szczecińskiej - Tuwima, rozpoczynające się tuż po majowym weekendzie, są jednym z elementów szeroko zakrojonej inwestycji PKP, obejmującej modernizację stacji Słupsk oraz przebudowę infrastruktury kolejowej. Oznacza to znaczące zmiany w organizacji ruchu drogowego i kolejowego, które potrwają aż do 2026 roku. Wartość całego projektu to blisko 562 mln zł.

Objazdy i zmiany w organizacji ruchu w Słupsku

Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku informuje, że w związku z rozpoczęciem prac, przejazd i przejście pod wiaduktem na ul. Szczecińskiej będą niemożliwe.

Te roboty wymagają bezpieczeństwa, bo jest to rozbiórka całego obiektu, potem fundamentowanie i budowa zupełnie nowej struktury – mówi Tomasz Orłowski, dyrektor ZIM.
Dla kierowców przygotowane zostaną objazdy, które poprowadzą przez ulice: Sobieskiego, 3 Maja, Kołłątaja, Grottgera, Witkacego i Przemysłową. Piesi natomiast będą mogli skorzystać z przejścia przez stację kolejową od strony ul. Konopnickiej. Szczegółowe informacje dotyczące organizacji ruchu mają zostać opublikowane przez miasto w najbliższym czasie.

Modernizacja stacji Słupsk i infrastruktury kolejowej

Przebudowa wiaduktu na ul. Szczecińskiej jest częścią większego projektu, który zakłada nie tylko modernizację stacji Słupsk, ale również przebudowę trzech wiaduktów kolejowych, przejścia podziemnego pod torami oraz pięciu przepustów.

Budowa nowego wiaduktu ma potrwać około siedmiu miesięcy, a cały zakres prac związanych z modernizacją stacji oraz infrastruktury kolejowej przewidziany jest do zakończenia w 2026 roku. W ramach inwestycji PKP, na stacji Słupsk przebudowane zostaną trzy perony, które będą wyższe, co ułatwi podróżnym wsiadanie do pociągów. Ponadto wygodny dostęp do kolei dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się zapewnią windy z przebudowanego przejścia pod torami. Na peronach zostaną zachowane i odrestaurowane zabytkowe wiaty oraz kioski, co ma podkreślić historyczny charakter stacji.

Nowoczesne rozwiązania dla pasażerów

Projekt modernizacji nie ogranicza się tylko do aspektów funkcjonalnych, ale również wprowadza nowoczesne rozwiązania mające na celu poprawę komfortu podróżnych. Nowoczesny system informacji pasażerskiej ułatwi orientację na stacji, a wyświetlacze będą na bieżąco informować o przyjazdach i odjazdach pociągów. Dodatkowo nowe lokalne centrum sterowania wraz z systemem sterowania ruchem kolejowym zapewnią sprawne i bezpieczne prowadzenie pociągów.

Zakończenie wszystkich prac budowlanych ma przynieść znaczącą poprawę w infrastrukturze kolejowej i drogowej w Słupsku, co ostatecznie przyczyni się do zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i pasażerów korzystających z transportu kolejowego.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto