Dariusz Piekarczyk
Puchar Polski: Drużyna Klasy Okręgowej w półfinale, Unia Skierniewice broni trofeum Fot. Konrad Sala
Na środę (17 kwietnia) zaplanowano ćwierćfinałowe mecze Pucharu Polski na szczeblu województwa łódzkiego.

Cennego trofeum broni Unia Skierniewice, która w poprzedniej pucharowej edycji pokonała w finale, po dogrywce, Lechię Tomaszów Mazowiecki 2:1. Po 90 minutach było 1:1, a gola na wagę zwycięstwa strzelił, tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego Mateusz Stępień. Mecz rozegrano na stadionie im. Władysława Króla w Łodzi, czyli tym, gdzie gospodarzem domowych spotkań jest ŁKS. Skierniewiczanie odzyskali wówczas trofeum po rocznej przerwie, bo
w roku 2022 pucharowa batalia przyniosła sukces RKSRadomsko. W środę drużyna trenera Kamila Sochy zaprezentuje się kibicom w Sieradzu, gdzie zmierzy się z miejscową Wartą (17). Będzie zresztą faworytem meczu - w tym bowiem sezonie dwukrotnie pokonała już sieradzan i to za każdym razem po 5:1.

W półfinale wystąpi zespół Klasy Okręgowej Kipsta. W Złoczewie bowiem miejsca drużyna, której trenerem jest Marcin Kobierski zmierzy się z Termami Poddębice (17). Gospodarze rywalizują o punkty w grupie trzeciej, natomiast przyjezdni w pierwszej. W poprzedniej edycji tych zmagań Złoczewia dotarła na szczebel wojewódzki.

Pelikan Łowicz gości natomiast GKSBełchatów (17), któremu w III lidze niespecjalnie się wiedzie. W Łodzi na boisku przy ul. Milionowej AKSSMS spotka się z Ceramiką Opoczno (16). Półfinały 22 maja, natomiast finał 12 czerwca.ą