MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróżowanie do tych miejsc. Które kraje są najniebezpieczniejsze w 2024 roku?

Eliza Ciepielewska
Eliza Ciepielewska
Wideo
od 16 lat
Planując tegoroczne podróże, warto zwrócić uwagę na ostrzeżenia Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które całkowicie odradza podróże do pewnych krajów ze względu na różnorodne zagrożenia. Lista destynacji, które lepiej omijać, jest długa, a przyczyny obejmują nie tylko problemy społeczne i wysoki poziom przestępczości, ale także zmiany klimatyczne.

Spis treści

MSZ odradza podróże do tych miejsc

Podróże stają się coraz bardziej dostępne, ale nie wszystkie destynacje są bezpieczne. Ministerstwo Spraw Zagranicznych jednoznacznie odradza podróżowanie do pewnych krajów w 2024 roku. Powody są różnorodne, obejmując społeczne niepokoje, wysoki poziom przestępczości, a nawet zmiany klimatyczne.

Zamieszki w Sudanie
Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo odradza podróżowanie do pewnych krajów w 2024 roku, z uwagi na różnorodne zagrożenia, począwszy od konfliktów zbrojnych po klęski żywiołowe. Oto lista państw, które lepiej omijać według MSZ. EPA/STRINGER Dostawca: PAP/EPA

Wśród państw, których MSZ odradza podróż w 2024 roku, znajdują się obszary dotknięte konfliktami zbrojnymi, zagrożeniem pandemicznym, terroryzmem czy też działalnością sejsmiczną.

Również zmiany klimatyczne mają wpływ na bezpieczeństwo podróżujących. Klimat w krajach takich jak Nigeria, Demokratyczna Republika Konga i Syria stwarza wysokie ryzyko. W porównaniu do tego, kraje europejskie, takie jak UK, Francja, Niemcy, Hiszpania i Włochy, mają niższe ryzyko związane ze zmianami klimatycznymi.

Najbardziej niebezpieczne kierunki w 2024 roku

MSZ oraz mapa International SOS odradza wizyty w niektórych krajach Bliskiego Wschodu, Ameryki Środkowej i Południowej oraz afrykańskie państwa. Odradzane są również podróże do niektórych krajów Europy. Na liście znalazły się kraje takie jak m.in.

  • Libia,
  • Sudan Południowy,
  • Syria,
  • Ukraina
  • i Irak.

Wybierając się w podróż w 2024 roku, warto zwrócić szczególną uwagę na ostrzeżenia MSZ, aby zapewnić sobie bezpieczną i spokojną podróż. Niektóre miejsca, choć może kuszące swoją egzotyką, mogą okazać się zbyt ryzykowne dla turystów.

Sprawdź w galerii zdjęć, poniżej jakich kierunków podróży unikać w 2024 roku:

Podróżowanie do tych regionów wymaga szczególnej uwagi, a zignorowanie ostrzeżeń MSZ może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych i bezpieczeństwa. Przed planowaniem podróży warto sprawdzić aktualne rekomendacje i analizy dotyczące bezpieczeństwa w danym regionie.

Dodaj firmę
Logo firmy Polska Organizacja Turystyczna
Warszawa, Chałubińskiego 8
Autopromocja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróżowanie do tych miejsc. Które kraje są najniebezpieczniejsze w 2024 roku? - Strona Podróży

Wróć na tuszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto