Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu prudnickiego w okręgach nr 1, 2, 3
Oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu prudnickiego w okręgach nr 1, 2, 3 zostały opublikowane przez PKW. Tak głosowali mieszkańcy Twojego regionu. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu prudnickiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MELESZKO Józef Franciszek: pozycja 1 : 3,18% (2 587 głosów)
- KRASOŃ Marcin Wojciech: pozycja 2 : 3,18% (2 587 głosów)
- WRÓBLEWSKA Bożena: pozycja 3 : 3,18% (2 587 głosów)
- LANGFORT Ewelina Barbara: pozycja 4 : 3,18% (2 587 głosów)
- KWIATKOWSKI Ryszard Witold: pozycja 5 : 3,18% (2 587 głosów)
- SŁABA Joanna Izabela: pozycja 6 : 3,18% (2 587 głosów)
- MAJDANIUK Jerzy Marek: pozycja 7 : 3,18% (2 587 głosów)
- SŁUGOCKI Tadeusz: pozycja 8 : 3,18% (2 587 głosów)
- WENCEL Katarzyna: pozycja 9 : 3,18% (2 587 głosów)
- BUCZEK Artur Józef: pozycja 10 : 3,18% (2 587 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TAK! DLA ZIEMI PRUDNICKIEJ:
- WÓJTOWICZ Tomasz Kamil: pozycja 1 : 2% (1 629 głosów)
- FEJDYCH Franciszek: pozycja 2 : 2% (1 629 głosów)
- HALERZ Aleksandra Agata: pozycja 3 : 2% (1 629 głosów)
- HANDZLIK Justyna Urszula: pozycja 4 : 2% (1 629 głosów)
- MĄKA Maciej Jarosław: pozycja 5 : 2% (1 629 głosów)
- BŁASZKIEWICZ Szymon Paweł: pozycja 6 : 2% (1 629 głosów)
- KRAJEWSKA Mariola Renata: pozycja 7 : 2% (1 629 głosów)
- GNOT-BRZOSKO Beata Ewa: pozycja 8 : 2% (1 629 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PLATFORMA PL2050 LUDOWCY LEWICA POWIATU PRUDNICKIEGO:
- ROSZKOWSKI Radosław Mieczysław: pozycja 1 : 3,27% (2 658 głosów)
- BENROTH Adrianna Maria: pozycja 2 : 3,27% (2 658 głosów)
- KORZENIOWSKA Joanna Teresa: pozycja 3 : 3,27% (2 658 głosów)
- FRANKE Renata Elżbieta: pozycja 4 : 3,27% (2 658 głosów)
- DUMKIEWICZ Czesław: pozycja 5 : 3,27% (2 658 głosów)
- STOLARCZYK Janusz Romuald: pozycja 6 : 3,27% (2 658 głosów)
- HADRYŚ Wiktoria Julia: pozycja 7 : 3,27% (2 658 głosów)
- WICHEREK Mariusz Tadeusz: pozycja 8 : 3,27% (2 658 głosów)
- URBAŃSKI Daniel Patryk: pozycja 9 : 3,27% (2 658 głosów)
- BAZYDŁO Janusz Jacek: pozycja 10 : 3,27% (2 658 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU PRUDNICKIEGO:
- WISŁA Tomasz Janusz: pozycja 1 : 1,95% (1 587 głosów)
- ZAWIŚLAK Alicja: pozycja 2 : 1,95% (1 587 głosów)
- ZAPAŁA Artur Mariusz: pozycja 3 : 1,95% (1 587 głosów)
- CZUPKIEWICZ Mirosław Marek: pozycja 4 : 1,95% (1 587 głosów)
- CEBULKA Mariusz Stanisław: pozycja 5 : 1,95% (1 587 głosów)
- SZÓSTKA Jarosław Zbigniew: pozycja 6 : 1,95% (1 587 głosów)
- ADAMCZYK Dorota Teresa: pozycja 7 : 1,95% (1 587 głosów)
- LICZNAR Anna Katarzyna: pozycja 8 : 1,95% (1 587 głosów)
- SAJEWICZ Magdalena Maria: pozycja 9 : 1,95% (1 587 głosów)
- SŁAWKOWSKI Konrad Jan: pozycja 10 : 1,95% (1 587 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu prudnickiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KOLBEK Dariusz Stanisław: pozycja 1 : 3,43% (878 głosów)
- DZIADEK Weronika Maria: pozycja 2 : 3,43% (878 głosów)
- KOBYLAŃSKI Jerzy: pozycja 3 : 3,43% (878 głosów)
- KRÓL Aneta: pozycja 4 : 3,43% (878 głosów)
- KNOSALA Teresa Jadwiga: pozycja 5 : 3,43% (878 głosów)
- STAŃKOWSKI Jan Józef: pozycja 6 : 3,43% (878 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TAK! DLA ZIEMI PRUDNICKIEJ:
- KAŁAMARZ Andrzej Jan: pozycja 1 : 3,06% (782 głosów)
- LATAWSKI Jan Włodzimierz: pozycja 2 : 3,06% (782 głosów)
- SIMONIDES Dorota Małgorzata: pozycja 3 : 3,06% (782 głosów)
- KĄDZIELA Justyna Łucja: pozycja 4 : 3,06% (782 głosów)
- MATUSIEWICZ Jadwiga Halina: pozycja 5 : 3,06% (782 głosów)
- CZAJA Norbert Józef: pozycja 6 : 3,06% (782 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PLATFORMA PL2050 LUDOWCY LEWICA POWIATU PRUDNICKIEGO:
- RUDY Dragomir Antoni: pozycja 1 : 5,21% (1 333 głosów)
- FRĄCZEK Małgorzata Teresa: pozycja 2 : 5,21% (1 333 głosów)
- JURKOWSKI Henryk Franciszek: pozycja 3 : 5,21% (1 333 głosów)
- NOL Karolina Maria: pozycja 4 : 5,21% (1 333 głosów)
- LATTA Andrzej Paweł: pozycja 5 : 5,21% (1 333 głosów)
- RUZIK Krystyna Katarzyna: pozycja 6 : 5,21% (1 333 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŚLĄSCY SAMORZĄDOWCY:
- JANECZKO Józef Antoni: pozycja 1 : 4,97% (1 272 głosów)
- ZGORZELSKA Róża Maria: pozycja 2 : 4,97% (1 272 głosów)
- WÓJCICKA-ROSIŃSKA Małgorzata Beata: pozycja 3 : 4,97% (1 272 głosów)
- HULICZKA Mateusz Paweł: pozycja 4 : 4,97% (1 272 głosów)
- GRZESIK Gizela Maria: pozycja 5 : 4,97% (1 272 głosów)
- SKIBA Józef Kazimierz: pozycja 6 : 4,97% (1 272 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu prudnickiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SOBCZAK Magdalena: pozycja 1 : 2,43% (895 głosów)
- CZOCHARA Joanna Marta: pozycja 2 : 2,43% (895 głosów)
- UŁAN Kazimierz Grzegorz: pozycja 3 : 2,43% (895 głosów)
- OBROCHTA Teresa: pozycja 4 : 2,43% (895 głosów)
- MIAŁCZYGROSZ Janusz Ludwik: pozycja 5 : 2,43% (895 głosów)
- PELC Kinga Maria: pozycja 6 : 2,43% (895 głosów)
- SCHOLZ Dawid Józef: pozycja 7 : 2,43% (895 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TAK! DLA ZIEMI PRUDNICKIEJ:
- PYRA Tomasz Władysław: pozycja 1 : 0,74% (273 głosów)
- SZKOLNICKA Renata Sylwia: pozycja 2 : 0,74% (273 głosów)
- HOPPE Dominik Jan: pozycja 3 : 0,74% (273 głosów)
- FEJDYCH Ewelina Barbara: pozycja 4 : 0,74% (273 głosów)
- GŁOMBICA Paweł Piotr: pozycja 5 : 0,74% (273 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PLATFORMA PL2050 LUDOWCY LEWICA POWIATU PRUDNICKIEGO:
- KOZACZEK Monika Sylwia: pozycja 1 : 3,46% (1 276 głosów)
- SOKOŁOWSKI Antoni: pozycja 2 : 3,46% (1 276 głosów)
- SZWADOWSKA Elżbieta Sylwia: pozycja 3 : 3,46% (1 276 głosów)
- KRAS Mieczysław Jan: pozycja 4 : 3,46% (1 276 głosów)
- ZABIEGAŁA Marek Stanisław: pozycja 5 : 3,46% (1 276 głosów)
- JANOCHA Waldemar Teodor: pozycja 6 : 3,46% (1 276 głosów)
- TARACH Teresa Elżbieta: pozycja 7 : 3,46% (1 276 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŚLĄSCY SAMORZĄDOWCY:
- SIANO Janusz Jerzy: pozycja 1 : 4,02% (1 483 głosów)
- KOSZ Joachim: pozycja 2 : 4,02% (1 483 głosów)
- WALOCHA Judyta Julia: pozycja 3 : 4,02% (1 483 głosów)
- GLOMBITZA Krzysztof: pozycja 4 : 4,02% (1 483 głosów)
- SUCHY-WISTUBA Edyta Anna: pozycja 5 : 4,02% (1 483 głosów)
- GRUNA Róża Maria: pozycja 6 : 4,02% (1 483 głosów)
- STARZYK Barbara Beata: pozycja 7 : 4,02% (1 483 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW EDWARDA PLICKO:
- PRZYKLENK Regina Gertruda: pozycja 1 : 3,85% (1 421 głosów)
- BANIA Patryk Kamil: pozycja 2 : 3,85% (1 421 głosów)
- BĄK Anita Stefania: pozycja 3 : 3,85% (1 421 głosów)
- GRABA Anna Maria: pozycja 4 : 3,85% (1 421 głosów)
- LATUS Mariola Anna: pozycja 5 : 3,85% (1 421 głosów)
- APOSTEL Piotr Joachim: pozycja 6 : 3,85% (1 421 głosów)
- KOBYLAŃSKI Franciszek: pozycja 7 : 3,85% (1 421 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Zadania rady powiatu
Rada powiatu w Polsce pełni bardzo istotną rolę w samorządzie terytorialnym. Jej zadania obejmują szeroki zakres działań. Zalicza się do nich m.in.:
- uchwalanie budżetu powiatu
- decydowanie o organizacji oświaty, służby zdrowia, pomocy społecznej
- planowanie i koordynowanie inwestycji publicznych na terenie powiatu
- nadzór nad jednostkami organizacyjnymi powiatu
- przyjmowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów, które nie są objęte planami gminnymi
- współpraca z gminami na terenie powiatu w zakresie rozwoju regionalnego
Może Cię zainteresować
Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?