Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Niemal 36 biegaczy pobiegnie dla lekarza z Sieradza, który stracił nogę ZDJĘCIA

Dariusz Piekarczyk
Dariusz Piekarczyk
Niemal 36 biegaczy pobiegnie dla lekarza z Sieradza, który stracił nogę
Niemal 36 biegaczy pobiegnie dla lekarza z Sieradza, który stracił nogę Fot. Fundacja Poland Business Run
Niemal 36 tysięcy biegaczy zapisało się do tegorocznej edycji Poland Business Run i jest to kolejny rekord w historii tej charytatywnej sztafety. Dzięki niej osoby z niepełnosprawnościami i po mastektomii, także z województwa łódzkiego, dostaną wsparcie kluczowe dla ich zdrowia i rehabilitacji. Wciąż można dołączyć, wybierając opcję biegu wirtualnego lub dotując fundację poprzez wysłanie Blika.

Lista uczestników wrześniowego biegu wokół krakowskich Błoń jest już zamknięta, ale wciąż można zapisać się do wirtualnej sztafety w ramach pakietu Eco. Wystarczy zebrać pięcioosobową drużynę i 3 września przebiec 5x4 km, a czas zmierzyć za pomocą aplikacji. Tradycyjnie pomoc trafi do beneficjentów z całej Polski.

Wśród nich jest między innymi 69-letni Marek z Sieradza po amputacji nogi, którą stracił po przejściu sepsy. Lekarz, ginekolog-położnik, wieloletni szef oddziału, który do ostatnich chwil przed chorobą prowadził praktykę lekarską i operował. Dziś marzy, by być nadal aktywnym zawodowo i społecznie. Dzięki wsparciu Fundacji Poland Business Run w postaci dofinansowania do protezy i turnusu rehabilitacyjnego z nauką chodu jest możliwość powrotu do samodzielności.

– Jestem lekarzem, ratowałem zdrowie i życie ludzi, wiele godzin spędziłem na bloku operacyjnym, kształciłem i dzieliłem się swoim doświadczeniem z młodszymi koleżankami i kolegami, byłem ich wieloletnim szefem – Ordynatorem Oddziału Ginekologii i Położnictwa w Sieradzu. Teraz wyzwaniem jest dla mnie być sprawnym, wrócić do zawodu i do pasji, którą jest strzelectwo i myślistwo. Ciężka praca lekarza zabiera czas na realizację marzeń, chcę to teraz nadrobić, ale muszę być sprawny –mówi Marek, beneficjent Poland Business Run.

Markowi i innym beneficjentom Poland Business Run można pomóc, zapisując się do udziału w wirtualnej sztafecie (do 31 sierpnia można dołączyć do biegu z pakietem Virtual Eco) lub wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji. Od niedawna można to zrobić jeszcze prościej, za pomocą przelewu na telefon.

– Wystarczy zrobić Blika na numer telefonu naszej Fundacji: 519 815 815. Dzięki opcji “Przelew na telefon” można w kilka sekund przekazać nam środki, które pomogą w zakupie sprzętu i rehabilitacji dla kolejnych osób. Za każdą wpłatę już dziś dziękujemy! – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Niemal 36 biegaczy pobiegnie dla lekarza z Sieradza, który stracił nogę ZDJĘCIA - Sieradz Nasze Miasto

Wróć na tuszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto