Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Międzynarodowy Dzień Teatru w Dębicy. Zobaczcie bogatą ofertę [GALERIA]

OPRAC.:
Monika Sroczyńska
Monika Sroczyńska
Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru przygotował dla miłośników żywego słowa bogatą ofertę. Zobaczcie, każdy tu znajdzie coś dla siebie!

25 marca, w sobotę spektakle dla małych i dużych

O godz. 11.00 w Domu Kultury "Mors" przedstawienie "Statek Noego". Wraz z aktorami rzeszowskiego Teatru "Maska" najmłodsi mieszkańcy Dębicy udadzą się w rejs niezwykłym statkiem, na pokładzie którego podróżują wspólnie ludzie i zwierzęta. Przyprawiony sporą dozą spontaniczności, nastawiony na bliski kontakt z widzem spektakl do opowiedzenia historii Noego i jego niezwykłej podróży wykorzystuje włóczkowe lalki zwierząt.

O godz. 18.00 odbędą się premierowe pokazy podopiecznych MOK. Wieczorne spotkanie z teatrem małych form rozpocznie Alicja Wojnarowska monodramem "cudawianki" powstałym na bazie pieśni ludowych, których rodowodem, jak napisała Eliza Orzeszkowa, są: "serca tęskniące, myśli uciśnione, instynktowe rwania się ku lepszemu życiu". Prosto z serca młodej dziewczyny przeradzającej się w kobietę o pragnieniu bycia kochaną i sile miłości.

Następnie do tajemniczego świata pełnego leśmianowskich metafor, płomiennych uczuć zabierze widzów duet utkane słowami, czyli Julia Sikora i Emilia Węgrzyn. Spektakl "rozkwitnienie" to opowieść utkana z wierszy Bolesława Leśmiana mówiąca o miłosnych zawirowaniach, uwikłanych tęsknotach w otoczeniu niezwykłej i tajemniczej natury pełnej fantastycznych obrazów i wizji.

Na koniec tego teatralnego wieczoru grupa T.Lab w spektaklu "poWOLNOŚĆ" wyśpiewa swe lęki i pragnienia metaforami współczesnej poezji. Będzie to intymne spotkanie przepełnione wielogłosem młodego pokolenia pragnącego wolności, zatrzymania się w gonitwie dnia codziennego, skupienia się na chwili, rzeczach małych, detalach, a przede wszystkim emocjach i odczuwaniu. Blisko siebie, blisko natury.

W Domu Kultury "Śnieżka" trudne tematy

26 marca, w niedzielę o godz. 18:00 spektakl "dotkliwość" Teatru Fantazja poruszający problem poczucia odrębności, wyobcowania, potrzeby przynależenia i bliskości. Następnie w spektaklu "(nie)dorośli" Młodzieżowy Teatr Małych Form "ferment" opowie o tym czego się boją, co ich denerwuje, a co jest dla nich ważne. O codzienności, ich życiu, troskach i radości. Szczerze o dorastaniu. Na koniec tego wieczoru w monodramie "wychowana" Wiktoria Skowron poruszy kwestie alkoholizmu w rodzinie oraz tego, jak często jesteśmy wychowywani do chowania się w cieniu, milczenia i trwania w marazmie.

W poniedziałek 27 marca o godz. 19:00 w Domu Kultury "Śnieżka" niezwykle pogodna i pełna humoru opowieść o walce po swoje. "Grubaska" to monodram, w którym główna bohaterka ze względu na swą posturę bywa dotkliwie upokarzana. Nigdy nie jest chwalona, natomiast krytykowana przy każdej okazji.

od 18 latnarkotyki
Wideo

Jaki alkohol wybierają Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na debica.naszemiasto.pl Nasze Miasto