Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jeden, by wszystkimi rządzić. WhatsApp wkrótce będzie jedynym potrzebnym komunikatorem? Zobacz, co się zmieni

Kacper Derwisz
Kacper Derwisz
Już wkrótce WhatsApp może stać się jedyną potrzebną aplikacją do komunikacji ze znajomymi.
Już wkrótce WhatsApp może stać się jedyną potrzebną aplikacją do komunikacji ze znajomymi. Tim Mossholder / Meta
Na rynku komunikatorów internetowych wkrótce może powstać duże zamieszanie. Prawdopodobnie wrócimy do czasów, w których jeden program mógł obsługiwać wiele komunikatorów, jak to miało miejsce za czasów początków polskiego internetu. WhatsApp może już wkrótce otrzymać możliwość obsługi innych popularnych komunikatorów. Zobacz, jak ma to działać.

Spis treści

WhatsApp i jego nowe funkcje

WhatsApp to niezwykle popularny, darmowy komunikator internetowy. Oprócz jego podstawowych funkcji, takich jak:

  • wysyłanie oraz odbieranie wiadomości tekstowych i głosowych,
  • przesyłanie zdjęć, filmów i plików
  • czy tworzenie konferencji wideo,

aplikacja szczyci się takimi nowinkami jak wyciszanie znajomych podczas rozmowy głosowej czy możliwość tworzenia własnych naklejek do wykorzystania w wiadomości. Jej hasłem przewodnim jest bezpieczeństwo zapewniane dzięki wbudowanemu szyfrowaniu typu end-to-end (ang. od końca do końca). Oznacza to, że jedynie nadawca i odbiorca danej wiadomości może je przeczytać. Zapewnia to prywatność rozmów prowadzonych za jej pośrednictwem.

Szyfrowanie trafia do coraz większej ilości komunikatorów i powoli staje się standardem w aplikacjach, które chcą zdobyć zaufanie swoich użytkowników. Niedawno rozwiązanie to trafiło nawet do Messengera. Niedługo jednak WhatsApp - dzięki swoim standardom - może zacząć pełnić rolę agregatora komunikacyjnego.

Inne komunikatory w WhatsApp

Jakiś czas temu Unia Europejska nakazała dużym platformom cyfrowym otworzenie swojego standardu w taki sposób, aby móc komunikować się z innymi platformami do wymiany wiadomości. Oznacza to, że wkrótce będzie można wymieniać wiadomości między różnymi platformami. Czas na wprowadzenie rozwiązania firmy otrzymały do marca 2024 roku.

Jak wynika z wywiadu zamieszczonego na portalu Wired, WhatsApp otrzyma możliwość rozmowy z użytkownikami innych komunikatorów. Funkcja ta będzie wdrażana stopniowo. Na początku będą to wiadomości tekstowe oraz takie zawierające zdjęcia, wideo i dźwięk.

Z jakimi komunikatorami będzie się można porozumieć za pomocą WhatsAppa? Wygląda na to, że będą to m.in.:

  • Wiadomości Google,
  • iMessage,
  • Signal
  • i Telegram.

Użytkownicy WhatsApp, którzy wyrażą zgodę na komunikację w ten sposób, będą widzieć wiadomości z innych aplikacji w osobnej sekcji u góry skrzynki odbiorczej. Rozwiązanie jest jednak jak na razie podawane w wątpliwość, jak chodzi o bezpieczeństwo takich konwersacji międzyplatformowej. Możliwe, że nieco więcej na ten temat dowiemy się już wkrótce.

Zobacz również:

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Jeden, by wszystkimi rządzić. WhatsApp wkrótce będzie jedynym potrzebnym komunikatorem? Zobacz, co się zmieni - GRA.PL

Wróć na tuszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto