Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

36 milionów złotych z Polskiego Ładu na modernizację dróg w województwie łódzkim. Będzie 110 inwestycji

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
Wideo
od 16 lat
W drugiej edycji rządowego programu Polski Ład - nasze bezpieczeństwo zostanie zrealizowanych 110 inwestycji drogowych w województwie łódzkim. Będą one polegać na modernizowaniu dróg, ale ze szczególnym uwzględnieniem budowania chodników, dróg rowerowych i aktywnych przejść dla pieszych, instalowania przy szkołach sygnalizacji świetlnych.

To najbardziej wyczekiwane przez lokalne społeczności przedsięwzięcia wybrane przez Zarząd Województwa Łódzkiego wspólnie z mieszkańcami, samorządami i przy współpracy z rządem. Wartość tych inwestycji to ponad 36 mln zł, ok. 6 mln to wkład własny z budżetu województwa, a ok. 30 mln pozyskano z Polskiego Ładu.

Polski Ład - nasze bezpieczeństwo. Chodnik w Choszczewie, sygnalizator w Niesułkowie Kolonii

Np. w Choszczewie, niewielkiej miejscowości w gminie Szadek w powiecie zduńskowolskim, mieszkańcy czekali kilkanaście lat na budowę chodnika przy ruchliwej drodze wojewódzkiej nr 473. W jej sąsiedztwie są zlokalizowane plac zabaw, siedziba OSP, a nieco dalej boisko sportowe. Ponadto zostanie zmodernizowany ok. 2-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej 473, przebiegający właśnie przez wieś.

W Niesułkowie Kolonii w gminie Stryków w powiecie zgierskim przy ruchliwej drodze wojewódzkiej nr 708 tuż przy placu zabaw, kościele i szkole podstawowej zostanie zainstalowana sygnalizacja świetlna.

- Jest to skrzyżowanie szczególnie niebezpieczne. Regularnie dochodzi tutaj do wypadków – mówi Piotr Ślęzak, sołtys wsi. - Sygnalizacja świetlna to najlepszy sposób na poprawę bezpieczeństwa, bo mamy tutaj bardzo ograniczoną widoczność przy wyjeździe z podporządkowanej drogi.

Natomiast w Ogonowicach w powiecie opoczyńskim, oprócz aktywnego przejście dla pieszych przy miejscowej szkole, przy drodze wojewódzkiej powstaną też cztery zatoki przystankowe, by pasażerowie mogli bezpiecznie wsiąść do autobusu.

Polski Ład - nasze bezpieczeństwo. Inwestycje konsultowane z lokalnymi społecznościami

- Wszystkie te inwestycje konsultujemy z mieszkańcami, radnymi, słuchamy sołtysów, wójtów - mówił na konferencji prasowej **Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. **- Wspólnie z Zarządem Województwa i z pracownikami poszczególnych departamentów, wybraliśmy te zadania, które najbardziej przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa i kierowców, i pieszych.

Umowy z wykonawcami już zostały podpisane, teraz drogowcy wchodzą na place budowy. Większość inwestycji będzie gotowa do końca 2023 roku. Te wymagające opracowania bardziej szczegółowej dokumentacji, zakończą się w 2024 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: 36 milionów złotych z Polskiego Ładu na modernizację dróg w województwie łódzkim. Będzie 110 inwestycji - Wieluń Nasze Miasto

Wróć na tuszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto