Zapraszamy do fotograficznej podróży sentymentalnej po zakątkach Łodzi. Na początek prezentujemy miasto Łódź w latach 30. XX wieku. To był dla naszego miasta okres wielkich inwestycji. Wywiercono trzy studnie głębinowe, wybudowano podziemny zbiornik wodny na Stokach, elektrownia miejska była drugą pod względem mocy w kraju. Łódź z miasta fabrycznego przekształcała się w centrum administracyjne, oświatowe i kulturalne.


Historia

Komentarze (47)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

l.w. (gość) (Janek77)

Było to chyba po I wojnie światowej, bo po II wojnie światowej Żydów w Łodzi było jak na lekarstwo.
Mówi Ci to łodzianin od 1929 roku.

er (gość)

Jest niesamowita. Z jednej strony bardzo bogate dzielnice a tuż obok biedne i zaniedbane czynszówki. Luksusowe sklepy a obok sklepiki gdzie kupują "na zeszyt". Piękne pałace w samym centrum miasta a obok rozsypujace się rudery.Parki najpiękniejsze w Polsce (pofabrykanckie)którymi wcale nie chwalimy się. Ogród Botaniczny po którym można spacerować cały dzień - który zaskakuje przyjezdnych swoją urodą!Itd. itp.... Niestety mamy też absolutny zanik promocji miasta i złą prasę w środkach masowego przekazu, no i niestety nieszczęsne kluby sportowe i ich "kibice" ...ale to odrębny temat.

Gosia (gość)

Miło,że pokazujecie jak wyglądała kiedyś Łódź, ukazujecie charakterystyczne dla Łodzi miejsca. Ciekawa jestem czy ktoś z Państwa wie,że Łódź miała kiedyś młyn, który pochodził z końca XIX. Uważam,że o tym też trzeba pisać.

rzeczywiście (gość) (Janek77)

hebrajski albo jidish a nie żydowski, a może to był niemiecki, do którego jidish jest zbliżony?
Czy mówisz o Żydach niedobitkach cudem i "brakiem czasu" uratowanych z getta? Widziałeś kamieniczników za komuny, a Żydów szczególnie? A może dotrwali do 1968 kiedy to władze PRL kupiły "one way ticket" dla "rzeczywistej i naciąganej tkanki syjonistycznej"?

łodzianka (gość)

W gmachu tym znajduje się rektorat Uniwersytetu Medycznego.
Akademia Medyczna przestała istnieć w 2002 r., gdy została połączona z Wojskową Akademią Medyczną tworząc Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Łódzianin (gość)

Obecne wladze postanowily sie go pozbyc. Wysiedlono wiekszosc lokatorow pozostawiajac ten piekny obiekt bezdomnym i zlomiarzom.
WSTYD drga pani Haniu i drogi pseudokonserwatorze miejski.

Wciąż łodzianka (gość)

Pomimo, że ponad 20-cia lat mieszkam w Warszawie, to moje serce jest w Łodzi. Kocham to miasto , tęsknie za nim i kiedyś tu wrócę. Dziekuję za te galerię.

Janek77 (gość)

to na Piotrkowskiej było tylko słychać język Żydowski! Wszystko do nich należało, prawie cała Łódź, dopiero władze PRL wszystkich Żydów przepędzili do Izraela!

bystry Żydek (gość) (qsx)

Koleś poproś o metrykę swoich starych,dziadków ---co aj- waj jest tam napisane ? --synku peta i dulawy !! Powinno być--- jeden klub --jedno miasto---plemię matołów, szowinistów by zniknęło !!! KTO ZA ??

Ona (gość)

Zastanawiam się po co tacy ludzie wchodzą na takie strony, skoro nie potrafi "geniusz" docenić, że ma okazję zobaczyć zdjęcia miasta, w którym mieszka sprzed 100 lat tylko wypisuje farmazony o widzewie i łks-ie, które pasują tu jak piernik do wiatraka. Wszyscy tacy są niedorozwinięci, bez względu na to po której stronie.

er (gość)

zrobcie cos zeby przegladajac zdjecia nie przeladowywala sie cala strona, a jedynie zmienialo sie zdjecie, troche to niewygodne...